Jak na prodlužování řas

Podívejme se trochu blíže na dvě vzájemně odlišné metody prodlužování řas:

Umělé řasy – nalepování

Tato metoda není u nás žádnou novinkou. Spočívá v lepení řasy na řasu. Nejprve se vaše řasy natočí kleštičkami a poté se za pomoci speciálního lepidla nalepí řasy umělé, pěkně řasa na řasu. Tato metoda vyžaduje opravdovou preciznost a trpělivost. Je proto dobré navštívit za tímto účelem opravdového specialistu. Navíc si rezervujte asi tak 1,5 – 2 hodiny volného času. Čas to ale bude skutečně příjemně strávený. Při aplikaci řas budete ležet se zavřenýma očima a relaxovat. Umělé řasy se vyrábí v několika různých délkách, zakřiveních, síle a dokonce i barvách. Výběr tak máte skutečně široký.

Takto nalepené umělé řasy mají životnost asi 3 týdny. Poté je opět nutné navštívit salon a vypadané řasy nechat dolepit, pokud to tedy nezvládáte sama.

K prodloužení řas nalepováním řas umělých se mohou využívat syntetické řasy nebo přírodní vlákna. Nesmírná výhoda přírodních vláken spočívá v tom, že řasa není hladká jako řasa syntetická, ale obsahuje různé šupinky a prasklinky, ve kterých se více drží lepidlo, a tím pádem i sama řasa lépe drží. Naproti tomu syntetická řasa je hladká a lepidlo po ní může rychleji stékat.

Srovnání prodlužovacích technik

Obě metody mají své výhody a nevýhody.

Okamžitý efekt s umělými řasami

Mezi výhody nalepování umělých řas patří docílení okamžitého efektu. Pokud potřebujete mít dlouhé a třeba i nějakými kamínky nazdobené řasy dnes nebo zítra večer, je tato metoda ideální. Nevýhodou naopak je, že při aplikaci strávíte spoustu času. Jednak samotné lepení řas trvá již zmíněných cca 1,5 – 2 hodiny, jednak je nutno řasy jednou za zhruba tři týdny doplňovat, což opět vyžaduje návštěvu specialisty v salonu. S tím se pojí i vyšší finanční náročnost. Navíc ani vzhled těchto umělých řas není vždy ideální. Kdo má již své přirozené řasy výraznější a nechá si aplikovat umělé, může docílit vzhledu tzv. "mrkací panenky".

metody prodlužování řas 60043994-71913469

Prodlužování řas – stimulátory růstu

Další metodou prodlužování řas je používání stimulátorů růstu řas (www.perfectlashes.cz). Většinou se jedná o kapky, které obsahují bioaktivní růstový stimulátor. Kapky je vhodné aplikovat 1 x denně na čistá, odlíčená a odmaštěná horní víčka, případně rovnou na řasy. Při mrkání se pak kapky dostanou i na dolní víčka, takže se posilují i dolní řasy. Pokud se rozhodnete užívat kapky více než jedenkrát denně, samozřejmě můžete. Po jejich zaschnutí se můžete bez problémů nalíčit. Při pravidelném používání tak dochází k intenzivnímu růstu, zpevnění, zesílení a prodloužení řas. Takto zpevněné, zesílené a prodloužené řasy jsou de facto permanentní. Kapky Beauty Lashes můžete zakoupit třeba na eShopu: wellness4you.cz

Jen pár minut pro aplikaci kapek na růst řas

Oproti tomu používání stimulátorů růstu zabere pár minutek doma před zrcadlem večer před spaním či ráno v rámci běžné ranní hygieny. Ani finanční náročnost není tak velká, jako u lepení umělých řas profesionálem v salonu. Navíc vzhled přirozených řas bude vždy přirozený. Nevýhodou ovšem je, že požadovaného efektu docílíme až po asi 6 – 8 týdnech pravidelného používání, výhodou naopak je, že takto docílený efekt už bude trvalý: viz. www.beauty-lashes.cz

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv techniku, nedoporučuje se snaha ušetřit. I zde většinou platí, že pokud chceme vysokou kvalitu, musíme počítat s vyšší cenou.

kosmeticky-salon-brno.eu © 2020 | eWord "O řasách"