Aromaterapeutická masáž

Aromaterapeutická masáž kombinuje blahodárné účinky klasické masáže a působení rostlinných silic a olejů, k jejichž získání byly použity různé části rostlin - květy, plody, kořeny, listy, kůra a dřevo. Všechny silice mají díky individuálnímu chemickému složení specifické vlastnosti.

Masáže podporují zdraví i psychiku

Aromamasáže podporují zdraví, ulevují při fyzické a stresové zátěži, posilují celkovou imunitu harmonizují a zklidňují tělo i psychiku. Při masážích pronikají oleje a silice hluboko do tkání. Tím účinně působí proti bolestem fyzickým i psychického rázu. Mezi nejvýznamnější účinky aromaterapeutické masáže se počítá jak uvolňování a očišťování vnitřních orgánů a orgánových soustav lidského těla, tak i harmonizace lidské mysli a psychiky.

Po dokončení masáže se doporučuje nechat minimálně jednu hodinu v klidu relaxovat. Během této doby blahodárné účinky masáže doznívají. Smytí masážních olejů bezprostředně po masáži by vedlo ke zkrácení jejich příznivého působení na povrch pokožky. Po masáži se také doporučuje zabezpečit tělu dostatečný přísun tekutin kvůli podpoře odplavování v našem těle průběžně usazovaných toxinů, které se při masáži přirozeně uvolňují.

Silice obsažené ve vonných masírovacích olejích se zpravidla míchají podle individuálních potřeb a nálady klienta. Protože tyto silice neobsahují toxické látky, nemohou vyvolávat psychické ani fyzické závislosti.

Masáž není luxus určený jen pro bohaté

Masáž se pro stále více lidí stává základním prvkem péče o sebe samé. Pravidelný odpočinek a relaxaci již dávno nepovažujeme za nějaký luxus, který si může dopřávat jen hrstka vyvolených. V dnešní hektické době je aromamasáž jednou z možností, jak se díky rostlinným olejům a silicím alespoň částečně navracet do lůna matky přírody. Tak proč se občas nenechat lehce hýčkat na těle i na duši?

Aromaterapeutická masáž podporuje imunitní systém při současné aktivaci a stabilizaci lidské psychiky. Odborníci o ní hovoří jako o smyslové vědě. Patří mezi klidné, příjemné, uvolňující, odpočinkové a relaxační terapie. Mnohé laiky dokáže překvapit svými okamžitými a dlouhodobými účinky.

Při výběru maséra Vám může pomoci např. portál: www.poradci.info

kosmeticky-salon-brno.eu © 2020 | eWord "O masážích"